طراحی و ساخت میز کانتر

طراحی و تولید کانتر به چه صورت است؟

انتخاب نوع و طرح کابینت یکی از تصمیمات کلیدی است که هر بانو در آشپزخانه خود خواهد گرفت. چه 4 متر مربع فضا داشته باشید و چه 12 متر مربع، کمد کانتر و کابینت، ماهیت، گنجایش ذخیره سازی و در دسترس بودن فضای پیشخوان در آشپزخانه جدید یا بازسازی شده شما را تعیین می کند. این موارد باید در همپوشانی و تعامل و هماهنگی کامل با کفپوش و میزهای رومیزی باشند، زیرا مهمترین تصمیم شما در بحث زیبایی آشپزخانه ی شما هستند.

دقت به اندازه، نحوه ی قرار گرفتن و موقعیت کمد کانتر جز ملزومات اساسی است. اینکه همه چیز در اطراف آن است و در مرکز این شلوغی های دکوراتیو قرار بگیرد، خود نشان از اهمیت دقت در انتخاب این نوع از کابینت ها و کمد ها دارد. طراحی تعاملی با استفاده از طراحان و بهری گیری از از ویژگی های موجود در خانه شما این اطمینان را به شما می دهد که آشپزخانه ی تان دید اتاق را از بین نمی برد و از زیبایی آن کاسته نمیشود. تنظیم رابطه ی منطقی این اتاق ها یعنی نشیمن و آشپزخانه و استفاده از کانترپارت ها یا همان کمد و میز کانتر در این دو اتاق باید به دست متخصصین این امر صورت گیرد.

 

کانتر چیست؟

کمد کانتر، میز پیشخوان، پیشخوان، نیمکت، میز کار یا نیمکت آشپزخانه ، یک سطح محکم، مسطح و افقی است که برای کار در آشپزخانه ها یا سایر مناطق آماده سازی غذا، حمام یا سرویس های بهداشتی ساخته می شود. به طور کلی برای اتاق کار سطح قالب بر روی کابینت ها نصب و پشتیبانی می شود ودر ارتفاع ارگونومیک برای کاربر و وظیفه خاصی که بر عهده دارد آن طراحی می شود. میز کار ممکن است از مواد مختلفی با ویژگی های مختلف عملکرد، دوام و زیبایی ساخته شده باشد و ممکن است دارای لوازم داخلی یا لوازم جانبی نسبت به برنامه مورد نظر باشد.

 

انواع کانتر به چه صورت هستند؟

 

آشپزخانه

آشپزخانه متداول به سبک غربی، که در اوایل قرن 20 توسعه یافت، معمولاً مجموعه ای از کابینت های واحد مونتاژ شده است که با یک سطح کاری روی میز تقریباً مداوم پوشانده شده است. هنگامی که در آشپزخانه بر روی کابینت های استاندارد با پایه و تکیه به دیوار نصب می شوند، انواع کمد کانتر معمولاً از جلو به عقب در حدود 25-26 اینچ (635-660 میلی متر) هستند و با یک برجستگی جزئی در لبه جلو (جلو) طراحی شده اند. این امر باعث می شود دسترسی راحت به اشیاء پشت میز پیشخوان و در عین حال محافظت از صفحات پایه کابینت نیز امکان پذیر باشد.

میز کانتر چوبی

در انگلستان عرض استاندارد 600 میلی متر (تقریبا 24 اینچ) است. ارتفاع تمام شده کمد کانتر از طبقه بسته به نوع استفاده متفاوت خواهد بود اما معمولاً 35-36 اینچ (889-914 میلی متر) با ضخامت مواد بسته به نوع انتخاب شده است. این نوع کمد ها ممکن است شامل یک اسپلش پشتی یکپارچه برای جلوگیری از نفوذ رطوبت باشند. میزهای آشپزخانه همچنین ممکن است در جزایر مستقل، ناهارخوری یا کافه ها، میزهای قابل جا به جایی و میزهای رومیزی و دیگر قسمتهای تخصصی کار نصب شوند؛ مانند گذشته، بسته به کاربرد، ممکن است از طناب های آزاد، دهانه آزاد و برجستگی ها استفاده کنند. سطح افقی و لبه های عمودی صفح آشپزخانه را می توان به شیوه های مختلف از ساده تا بسیار پیچیده تزئین کرد.

 

آزمایشگاه

کمد کانتر آزمایشگاهی صفحاتی هستند که به طور خاص در زمینه های علمی برای آزمایشگاه های آموزشی یا اهداف تحقیقاتی استفاده می شوند. از آنها می توان برای قرار دادن تجهیزات، ابزار، پروژه ها و مواد شیمیایی استفاده کرد. ویژگی های میزهای آزمایشگاهی به طور کلی با توجه به واکنشگرها یا مواد شیمیایی خورنده مورد استفاده تعیین می شود.

بسته به اینکه در آزمایشگاه شیمی، آزمایشگاه فیزیک، آزمایشگاه علوم غذایی، میکروبیولوژی یا آزمایشگاه زیست شناسی استفاده می شود، هدف از طراحی کمد کانتر یا میز پیشخوان متفاوت خواهد بود. ویژگی های مشترک میزهای آزمایشگاهی معمولا قوی بودن، بادوام بودن، مقاومت در برابر آب، رطوبت یا مواد شیمیایی هستند. بسته به اهداف یک آزمایشگاه، ممکن است به مقاومت آنها در برابر اسیدها یا درجه حرارت بالا نیز نیاز باشد.

میز کانتر

بسیاری از کمد کانتر یا میزهای آزمایشگاهی مجهز به کشوهایی هستند که می توانند برای ذخیره موادی که ممکن است هنگام انجام آزمایش مانع از کار شوند استفاده شوند. توصیه می شود موادی مانند دفترچه های آزمایشگاهی، مداد، کاغذهای اضافی و پوشه ها در فضاهای ارائه شده یا داخل کشو ذخیره شوند. سبکها و تغییرات میزهای آزمایشگاهی ممکن است بسته به محل قرارگیری آنها و آزمایشگاههایی که برای آنها استفاده می شود متفاوت باشد. این نوع از کانتر ها اغلب بسته به نوع استفاده از مواد مختلف ساخته می شوند.

رایج ترین و با دوام ترین نوع مواد مورد استفاده در ساخت کمد کانتر رزین فنولیک است زیرا سبک، قوی، از لحاظ شیمیایی مقاوم و ضذ رطوبت هستند. می تواند در معرض حرارت تا 350 درجه فارنهایت (176 درجه سانتی گراد) قرار گیرند. رزین فنولیک و رزین اپوکسی هر دو از نظر عملکردی معادل یکدیگر هستند، اما از نظر توانایی انتقال حرارت متفاوت هستند. سایر مواد برای ساخت میزهای آزمایشگاهی ممکن است شامل ورقه های پلاستیکی، فولاد ضد زنگ و حتی چوب باشد.

 

در چه مواردی از کمد کانتر استفاده می شود؟

بر خلاف میز کانتر، کمد کانتر بیشتر جنبه ی زیبایی دارد تا کاربرد. اما این دلیلی بر آن نیست که به جنبه ی کاربردی آن توجهی نشود. بعنوان یک مکان دکوراتیو و البته مورد استفاده، یک کمد کانتر می تواند محل نگهداری انواع لیوان ها، اشیا قیمتی و موارد دیگر باشد. تزیین و طراحی این کمد ها باید در تطابق کامل با دیگر بخش های خانه بخصوص آشپزخانه باشد. این تطابق هم از لحاظ جایگیری هندسی است و هم از نظر نوع طراحی و زیبایی.

 

تماس با سروستان