مارمونایت

مارمونایت سنگی مصنوعی است که ترکیبی از کورین و کوارتز می باشد. مارمونایت ضخامت ۱۲ میلی متر دارد که ۱۱ میلی متر آن را کورین و ۱ میلی متر رویه ی آن را کوارتز و چاپ رویه ی آن را سنگ طبیعی تشکیل می دهد.

این سنگ دارای مقاومت در برابر خط و خش است، یکی از دلایل جذابیت این سنگ وجود رگه هایی مانند سنگ طبیعی در آن است. مارمونایت ها عموما جهت رویه ی کابینت، کانتر آشپزخانه، رویه ی میز و دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

مارمونایت مشابه کورین نصب و اجرا می شود، با این تفاوت که دیگر نیازی به ساب و پولیش نهایی را ندارد و آلودگی ایجاد نمی کند. این سنگ به دلیل داشتن کوارتز به راحتی خط و خش نمی پذیرد و در مقابل اسیدهای خانگی و شوینده ها مقاوم هستند و همین مقاومت باعث شده تا دچار تغییر رنگ به مرور زمان نشوند، این مدل سنگ، دارای فینیش نرم تا فوق برجسته آن حالت سنگ طبیعی را دارا می باشد.

 

دلیل مزیت مارمونایت نسبت به سنگ های مصنوعی دیگر

مشخصه ی اصلی مارمونایت طرح های درشت و رگه دار آن است. سمپل های این مدل، عموما شبیه سمپل های کوارتز سایلستون هستند. از آنجا که این برند در حال حاضر به خاطر نوسانات قیمت دلار بسیار گران تمام می شود، لذا سنگ مارمونایت با طرح های زیبا و خاص خود جایگزین خوبی برای بازار ایران خواهد بود.

در واقع طرح های منحصر به فرد آن دلیل اصلی خرید پنل مارمونایت توسط طراحان و مشتریان است. با توجه به اینکه مغزی پنل این مدل ها از کورین و سطح آن جنس کوارتز است، می توان تمامی مزایای سنگ کورین به علاوه سختی و مقاومت سنگ کوارتز را برای آن متصور شد.

رویه ی این مدل که از سنگ کوارتز ساخته شده، که خود کوارتز از سیلیس ساخته شده و سخت ترین متریال موجود در جهان پس از الماس است. برای همین سطح سنگ مارمونایت بسیار سخت و مقاوم در برابر ضربه است و به سختی خط و خش برمی دارد.

در صفحه ی مارمونایت این امکان فراهم شده است که رگه ها و پترن در طرح های مختلف به دنبال یکدیگر اجرا شوند. این آیتم زیبایی دکورهای شما را دو چندان می کند و باعث خلق جلوه هایی چشم نواز می گردد.

 

سهولت اجرا

یکی از اساسی ترین مشکلات کوارتز، سنگ طبیعی و سرامیک در ایران، نبود نصاب و مجری متبحر آنها در سرتاسر ایران است. حال این موضوع را به هزینه های سنگین جا به جایی، دستمزد، ادوات اجرایی این متریال ها اضافه کنید و خواهید فهمید چرا این محصولات و خدمات مربوط به آنها گرانقیمت است.
کورین در سالیان گذشته به واسطه ی مزیت های بسیارش به محصولی محبوب و پر درخواست بدل شده است. به همین دلیل کورین کارهای بسیاری در زمینه ی ساخت، مونتاژ و اجرای این محصول مشغول به کار هستند. سخت ترین و پرکاربردترین قسمت آماده سازی محصول کورین، مرحله ی ساب و پولیش است که بیش از ۷۰% کار در این قسمت صورت می پذیرد، اما در محصول مارمونایت با حذف این مرحله کمک شایانی به نصاب هاو مجریان سنگ های مصنوعی شده است.

افزایش سرعت اجرا، کاهش هزینه های جاری، حذف سمباده، کاهش استهلاک ماشین آلات و از همه مهمتر نداشتن گرد و خاک و به واسطه ی ساب زدن در محیط کارگاهی همه و همه موجب محبوبیت روز افزون مارمونایت در بین این قشر است.

مارمونایت دارای ۴ نوع فینیش یا سطح رویه ی کار می باشند که عبارتند از سیلکی یا ابریشمی، راکی یالنگی، کانکریت یا بتنی و ولکانیک یا سطح آتشفشانی هستند.

مارمونایت

 

فینیش silky یا ابریشمی:

این مدل جزو نرم ترین فینیش های مارمونایت ها می باشد که سطح رویه ی مارمونایت مانند، تقریبا صاف و نرم می باشد، از جمله این مدل ها دارای فینیش silky می توان، کلکته، گلد، کرینا، سوفیا اسپایدر، رادیانت امرلد و پاندرا را نام برد.

 

فینیش rocky یا سنگی:

فینیش سنگی نسبت به ابریشمی زبرتر بوده و حالت سنگ طبیعی را دارا می باشد. از جمله مارمونایت هایی که دارای فینیش rocky هستند می توان، به التو، امپریال، چارکل و مارکوئینا اشاره کرد.

 

فینیش concrete یا بتنی:

این مدل نسبت به فینیش سنگی زبرتر بوده و در تمام سنگ این حالت زبری و خشن بودن قابل مشاهده است. مارمونایت پیترا گری جزو مارمونایت هایی با فینیش بتنی می باشد.

 

فینیش volcanic یا آتشفشانی:

این نمونه یکی از زبرترین فینیش ها در مارمونایت volcanic است که برجستگی و زبری در تمام سطح سنگ قابل مشاهده است. مارمونایت اسپینی، عرب اسکاتو دارای فینیش آتشفشانی هستند.

 

قیمت روز چند گروه از مارمونایت ها

قیمت روز این مدل ها براساس رگه های موجود در ورق های مارمونایت و رنگ آنها متفاوت است:

گروه اول کلکته گلد و عرب اسکاتو جزو ارزانترین گروه است. کلکته گلد دارای زمینه ی روشن به رنگ سفید و رگه های نازک و پهن خاکستری می باشد و در برخی نقاط از رگه های طوسی شاهد، رگه هایی به رنگ طلایی نیز می باشیم که جلوه ی بی نظیری به این سنگ داده است.

مارمونایت کلکته گلدار را می توانیم در تمامی مدل های آشپزخانه از قبیل: مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک استفاده نماییم. این مدل دارای فینیش سیلکی یا ابریشمی است و سطح رویه ی آن مات می باشد.

مارمونایت دیگری که در اولین گروه قیمت روز این مدل ها قرار می گیرد؛ عرب اسکاتو است. رنگ زمینه ی این مدل سفید رنگ است و رگه های قهوه ای رنگ پهن و نازک در سرتاسر اسلب قابل مشاهده است، سطح این مدل ها کاملا شلوغ است و شما می توانید رگه های نامنظم را در سرتاسر اسلب مشاهده کنید.

این محصول مانند سایر مارمونایت قابل استفاده به عنوان کانتر آشپزخانه، میز جلو مبلی و جزیره را دارد. فینیش مارمونایت عرب اسکاتو ولکانیک است و سطحی زبر و خشن در سرتاسر سنگ قابل مشاهده است.

مدل کرینا و التو قیمت بالاتری نسبت به گروه اول را دارند. کرینا زمینه ای به رنگ سفید و رگه های پهن و نازک طوسی روشن دارد که این رگه ها را می توان در سرتاسر اسلب مشاهده کرد. این مدل را می توان در محیط های خانه اعم از آشپزخانه، جزیره و میز و... استفاده نمایید که رنگ و پراکندگی زیبای رگه ها در سطح آن باعث زیبایی بیشتر طرح و کار شما می شود.

مارمونایت برای آشپزخانه

مدل التو دارای تلفیقی از رنگ سبز لجنی کمرنگ و پررنگ، خاکستری تیره و روشن به همراه رنگ نارنجی است. این مدل دارای فینیش سنگی است که زبرتر از فینیش سیلکی می باشد. تمامی این مدل ها دارای سطحی مات هستند و به هیچ عنوان مدل براق در این گروه از کانتر تاپ ها قابل مشاهده نمی باشد.
گرانترین نوع مارمونایت ها پاندا است که جزو گرانترین نوع این مدل ها محسوب می شود. زمینه ی سفید رنگ و رگه های پهن مشکی که در گوشه ای از سنگ قابل مشاهده است. این سنگ مصنوعی الهام گرفته از مرمریت پاندا می باشد و یکی از زیباترین نوع مارمونایت با فینیش سیلکی می باشد.

تماس با سروستان