تاثیر طراحی محیط کار بر عملکرد بازاریابی

همانطور که نسبت به انجام تعهدات برند خود حساسیت دارید ، باید مراقب ظاهر فروشگاه و طراحی محیط کار خود نیز باشید. تحقیقات انجام شده یک ارتباط واضح میان فرهنگ محیط و طراحی دکوراسیون اداری و اثراتی که این موارد بر روی شهرت و نام تجاری موفق را دارند ، نشان می دهد. مدیریت برند امروزه به فراتر از لوگو یک شرکت و دستورالعمل های هویتی یک سازمان ، گسترش یافته است. هر نقطه تماس بین خریدار و فروشنده، تجربه مشتری، ایجاد و یا نفی اعتماد تاثیر مستقیم بر روی نام تجاری دارد. همیشه نقاط تماس به طور واضح قابل مشاهده نیستند در نتیجه نیاز به بررسی دقیق تر برای یافتن این نقاط وجود دارد.

در دنیای ارتباطات و دیجیتالی امروز، تصویر برند و شهرت آن به سرعت می تواند آسیب ببیند. علیرغم اینکه ممکن است طراحی دکوراسیون اداری متفاوت به نظر برسند ولی بسیاری از این موارد به همراه نوع عملکرد کارمندان و مدیران را می توان از وضعیت طراحی دکوراسیون اداری، نحوه ساخت پارتیشن اداری و نحوه ساخت میز اداری ارزیابی نمود. تحقیقات انجام شده توسط گروه گالاپ نشان می دهد که فرهنگ محیط کار و طراحی محیط کار تاثیر زیادی بر روی عملکرد کارمندان و رفتار کاری آنها دارد. این تحقیقات همچنین نشان می دهد که تقریبا دو سوم از کارکنان از اهداف برند خود بی اطلاع هستند و فضای کاری حال حاضر خود را دوست ندارند. این موارد سبب ناتوانی در تمرکز بر روی کار، به علت حواسپرتی های مداوم است.

 

 

اکثر فضاهای کاری به گونه ای طراحی نشده اند تا افراد را تشویق به کارکردن نمایند، بلکه فقط کارکنان را با پایین ترین قیمت و کمترین مهندسی لازم در مکانی اسکان می دهد. بسیاری از افراد اعلام کرده اند که طراحی دکوراسیون اداری شان نشان می دهد که ارزش کمی از دید سازمان برای آنها وجود دارد، در حالی که اکثر مدیران این نکته را در نظر نمی گیرند که فضاهای کاریشان می تواند انعطاف پذیری و اشتیاق لازم را برای انجام فعالیت ها سازمانشان ایجاد نماید. در نتیجه مدیران نباید انتظار داشته باشند که تحت چنین شرایطی کارمندان شرکت در جهت تامین اهداف برند و برای ارائه آنچه که سازمان به مشتریان خودشان وعده داده اند، عمل نمایند. از آنجایی که طراحی محیط کار و فرهنگ مرتبط با آن بطور مستقیم بر روی مشتریان تاثیرگذار می باشند، مهم است که متخصصان این صنعت چگونگی تاثیر محیط کار بر برند و افراد مرتبط با آن را مد نظر قرار دهند.

 

تاثیر محیط کار بر عملکرد کارکنان

علم اعصاب و طراحی محیط کار، رابطه ای قوی را بین فضای نامناسب کاری و عملکرد پایین نیروی انسانی، بهره وری ضعیف و نتایج نامناسب در کسب و کار را نشان می دهد. آخرین یافته ها نشان می دهد که چگونه طراحی محیط کار با قدرت، مغزها ،قلب ها و دستان کارکنان را تحت تاثیر قرار می دهد. کارمندانی که سازمان ها بر روی آنان جهت ارائه یک تجربه متفاوت از نام تجاریشان به مشتریان، حساب می کنند. برای مثال، فشار کار مداوم، عدم توانایی در توجه و تمرکز ، فرصت های محدود به همکاری ، و مدیریت با استرس همگی باعث افزایش سطوح کورتیزول در بدن و در نتیجه افزایش استرس می گردند. کورتیزول انتقال دهنده عصبی است که به انسان کمک می کند به توده هایی از خطر و استرس پاسخ دهد، کورتیزول پایدار سیستم خود ایمنی انسانی را سرکوب می کند و منجر به افت انرژی ، از بین رفتن خلاقیت و یا به عبارتی موجب قطع ارتباط کارمندان با برند خود در محیط کاریشان می گردد.

مطمئننا سازمان و پرسنل شما یک شیر تعقیب شوید، اما اگر شما نیروهای خود در چنین شرایطی نگه دارید، کسب و کار شما از بین خواهد رفت. این تحقیق تاکید می کند که سازمان ها نیاز به طراحی فضاهای کاری دارند تا انتقال دهنده های عصبی مثبت را کنترل کند، زیرا انسان ها به تجربیات لذت بخش و محیط های کاری لذت بخش پاسخ می دهند. محیط های مثبت دوپامین تولید می کنند. این هورمون یک هورمون طبیعی در انسان است که فرد را به سمت هدف و حرکت می دهد و میل به موفقیت را در آنها افزایش می دهد.

 

 

همچنین به طور مشابه، حالت سرزندگی و شادی در محیط کار، تولید طبیعی سروتونین را افزایش می دهد. در نتیجه حافظه و قوه یادگیری را تحریک می نماید و موجب خلاقیت و نوآوری می شود. و این موارد تمام خصوصیاتی است که مدیران و صاحبان کسب و کار در پرسنل خود جست و جو می کنند. فضای کاری مدرن بخشی از فرهنگ سازمانی است، ارزش ها و اخلاقیاتی که کارکنان در جهت آن فعالیت می کنند را نشان می دهد. کارمندان برند و ارزش های آن را به سطوح آشکار و پنهان انتقال می دهند، به افکار و قلب های مشتریان دست می یابند، و روابط بلند مدت و قوی ایجاد می کنند و این موارد رویاهای برند سازی بازاریابی است.

شرکت معماری چوب و طراحی دکوراسیون سروستان یکی از برترین سازنده های اختصاصی دکوراسیون های چوبی با بیش از 24 سال سابقه همکاری با شرکت ها و نهاد های دولتی و خصوصی ایران شما را در طراحی ، ساخت و اجرای دکوراسیون بهینه محل کارتان همراهی میکند.

اطلاعات تماس سروستان

 

فرم ارسال انتقادات و پیشنهادات
  •