پارتیشن و کاربردهای آن

پارتیشن

پارتیشن به منظور جدا سازی و قسمت بندی یک فضای بزرگ به تعداد بیشتری فضای خرد، جهت اسکان بکار گرفته می شود.
یکی از مزایای طراحی و ساخت پارتیشن اداری استفاده در فضاهای استیجاری است که هزینه کمتری نسبت به دیوارکشی دارد و موجب جلوگیری از هدر رفتن فضا می شود.
كابین های اداری و یا پارتیشن موجب ایجاد یك فضای كاری نیمه محصور می شوند كه از فضای كاری اطراف جدا شده است. پارتیشن ها معمولا بلندای 5 تا 6 فوت (1.5-1.8متر) دارند که می توانند بر روی زمین ثابت و یا توسط ریل از سقف آویزان و متحرک باشند.

هدف از پارتیشن بندی این است كه كارمندان را از مناظر و صداهای یك فضای كاری باز كه ممكن است باعث از بین رفتن تمرکز شود، ایزوله كند. پارتیشن ها از عناصری مانند سطوح كار، كمدهایی در بالای سر، كشو و قفسه بندی كه می تواند بسته به نیاز كاربر تنظیم شود، تشكیل شده است و نصب وراه اندازی آن به طور كلی توسط افراد حرفه ای انجام می شود. ولی در بعضی موارد تغییرات اجزا می تواند توسط كارمندان بدون آموزش خاصی انجام شود.

پارتیشن چیست؟

از امتیازات پارتیشن می توان مقاومت آن در برابر آتش سوزی، عملکرد و آکوستیک بودن آن را نام برد. یکی از مزایای پارتیشن قابلیت حمل و جا به جایی آسان و یا تغییر موقعیت است که باعث نصب سریع این محصول و عدم اتلاف وقت سازمان و پرسنل می شود و در عین حال زیبایی خاصی را به فضای کاری شما می بخشد. پارتیشن ها علاوه بر حمل و نقل آسان قابلیت مونتاژ و دمونتاژ شدن را هم دارند. که با توجه به این مزیت این محصول برای فضاهای اداری و استیجاری بسیار کارآمد است.

در موارد خاص با ایجاد تغییراتی، پارتیشن ها را می توان کارآمدتر کرد از آن موارد می توان به استفاده از تکنولوژی نانو برای ایجاد قابلیت ضد آب بودن و همچنین استفاده از فوم در داخل جداره پارتیشن بابت افزایش ضریب عایق صوتی در محصول اشاره کرد. پارتیشن هایی که قابلیت جذب صوت را دارند (پارتیشن های آکوستیک) امروزه یکی از محبوب ترین نوع پارتیشن ها هستند و برای فضاهای اداری مدیریتی یا اتاق مدیر بسیار مناسب و کاربردی هستند. پارتیشن های آکوستیک در رنگ ها و طرح ها و اندازه های متنوعی تولید و اجرا می شود که با توجه به دکوراسیون و ابعاد فضا می توان محصول را انتخاب کرد.

کاربردهای پارتیشن در فضاهای مسکونی

از پارتیشن نیز می توان در فضاهای مسکونی استفاده کرد. به عنوان مثال پارتیشن بندی فضای ورودی از فضاهای دیگر، پارتیشن بندی فضای هال و پذیرایی، پارتیشن بندی پذیرایی از غذا خوری، پنهان کردن قسمت های قناس فضا، ستون های قرار گرفته در مرکز یا فضاهایی با دیوار کج بوسیله پارتیشن بندی، پارتیشن بندی برای فضاسازی در اتاق خواب های بزرگ و تبدیل آن به دو اتاق تو در تو مثلا اتاق کار و قسمت خواب و... استفاده کرد.

شرکت سروستان آمادگی ارائه هر نوع پارتیشن در رنگ ها و طرح های متنوع را دارد و با توجه به دکوراسیون و ابعاد فضای شما طرح های مناسب را به شما عرضه می کند.

تماس با سروستان

فرم ارسال انتقادات و پیشنهادات
  •