کابینت مدرن و ویژگی های آن

کابینت مدرن

 

 انتخاب مدل کابینت یکی از اولین اقدام هایی است که برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه صورت می گیرد چرا که هیچ کس نمی تواند از میزان تاثیر بسیار زیاد کابینت بر طرح کلی دکوراسیون آشپزخانه چشم پوشی کند. برای داشتن دکوراسیونی تک و منحصر به فرد همواره نیازمند توجه به جزئیات طراحی کابینت مدرن آشپزخانه می باشید که با استفاده از اصول اساسی و اصول ارگونومی در این زمینه طراحان مناسب ترین طرح را ارائه می دهند. طراحی کابینت مدرن آشپزخانه دارای قواعدی است که اگر کامل و بدون اشکال اجرا گردد نتیجه کار با طراحی و ترسیم ذهنی از پیش تعیین شده یکسان خواهد بود و آن چیزی نیست جز یک آشپزخانه فوق العاده شیک و زیبا. 

کابینت آشپزخانه مدرن

عوامل مهم در طراحی کابینت مدرن آشپزخانه

مهمترین عوامل در طراحی یک کابینت مدرن آشپزخانه نوع چیدمان، طراحی فضا، انتخاب رنگ و نورپردازی می باشد. در صورتی که این سه عامل در کنار یک اجرای خوب قرار بگیرند نتیجه کار یک کابینت مدرن و لوکس خواهد بود. انتخاب رنگ های ساده، استفاده از دستگیره های توکار، ایجاد شکستگی در طراحی و رعایت اصول فنگ شویی از اصول طراحی در سبک مدرن به حساب می آید. در کنار همه این موارد، کاربردی و ارگونومی بودن فضا از چالش های اصلی این سبک می باشد که باید به درستی رعایت شود. از دیگر محاسن سبک مدرن باز بودن دست طراح در استفاده از قوه خلاقیت می باشد. 

کابینت آشپزخانه جدید

ویژگی های آشپزخانه های لوکس دارای کابینت مدرن

 

1. اصلی ترین ویژگی این سبک و همچنین تفاوت بین سبک مدرن و سبک کلاسیک در حداقل تزیینات (سادگی)، ظرافت و صاف بودن سطح کابینت است. در نهایت، همین سادگی بقدری می تواند زیبا و آرامش بخش باشد که در خانه های لوکس و میلیاردی پر شده با لوازم سلطنتی و باشکوه هم نمی توان مشابه آنرا ایجاد کرد.
2. بیشتر به نحوه قرار گیری کابینت ها، ساختار، رنگ و متریال آن ها توجه می شود.
3. در کابینت های مدرن قرینه سازی به ندرت انجام می گیرد.
4. در این نوع کابینت بیشتر از صفحات ملامینه و هایگلاس استفاده می شود و همچنین ترکیب این دو نوع متریال امروزه رواج زیادی پیدا کرده که جلوه بیشتری به آشپزخانه می بخشد.
5. در این سبک طراحی دیگر از ویترین ها استفاده نمی شود و جایگزین آن از طبقه یا شلف یا باکس های عمودی افقی و تو در تو استفاده می گردد.
6. هنگامی که درب ها بسته است مرزی بین کابینت ها به چشم نمی خورد و فقط خط باریکی بین پنل های افقی درب هاست که ابعاد کار را نشان می دهد.
7. دستگیره های کابینت مدرن معمولا ساده می باشند و در بعضی طرح ها توکار و حتی گاهی اصلا دستگیره ای به کار نمی رود که در آن صورت درب کابینت ها با کمی فشار باز و بسته می شوند.
8. سادگی این نوع طراحی باعث می شود  فضای آشپزخانه بزرگتر از حالت عادی آن به نظر برسد و این اجازه را به شما می دهد که با بهره گیری از طیف گسترده ای از قطعات، سلیقه و نیازهای خود را در طراحی ادغام کنید.

تماس با سروستان

فرم ارسال انتقادات و پیشنهادات
  •