مزایای و معایب سنگ مارمونایت

سنگ مارمونایت یا همان سنگ مصنوعی ترکیبی از کورین و کوارتز است. سنگ مارمونایت در برابر آسیب مقاوم بوده و به راحتی نمی شکند. از دیگر مواردی که سنگ مارمونایت مورد استقبال فراوان قرار گرفته وجود طرح های زیبا و شباهت زیاد با سنگ های طبیعی نظیر ماسه سنگ ها، سنگ گرانیت و مرمر است. استفاده از این نوع سنگ ها انقلابی در صنعت طراحی دکوراسین داخلی به پا کرده. یکی دیگر از مزایای استفاده از سنگ های مصنوعی پایین بود قیمت آن نصبت به سنگ های طبیعی است که هزینه ساخت و طراحی را برای کارفرما مقرون به صرفه تمام می کند. در ادامه به برسی مزایای و معایب این نوع سنگ ها می پردازیم.

مزایای سنگ مارمونایت

بسیار سخت و مقاوم

رویه های سنگ مارمونایت از جنس سیلیس می باشد که محکم ترین سنگ بعد از الماس است. به همین دلیل این محصول در برابر خش و ضربه مقاوم بوده است.

مقاوم در برابر مواد شیمیایی

یکی از مهمترین چالش های طراحان دکوراسیون داخلی در پروژه ها مقاومت سنگ ها در برابر مواد شیمیایی است. این سنگ ها معمولا در سروس های بهداستی مورد استفاده قرار می گیرند و همیشه با مواد شوینده شیمیایی شسته و ضد عفونی می شوند که اگر این محصولات در برابر مواد شیمیایی مقاوم نباشند در طولانی مدت از بین می روند ولی سنگ مارمونایت در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند.

نصب آسان و نگه داری آسان

 یکی دیگر از مزایای استفاده از سنگ مارمونایت نصب آسان و نگه داری آسان نسبت به سنگ های طبیعی است. که جایگاه این محصول را نسبت به دیگر محصولات در بازار ممتاز و ویژه قرار داده است. مراقبت از سنگ مارمونایت بسیار آسان و راحت می باشد و نیازی پولیش بعد از نصب نیست.

معایب سنگ مارمونایت

یکی از بزرگترین معایبی سنگ مارمونایت  دارد این است که نمی توان به راحتی آن را ترمیم کرد. مارمونایت به قدری مقاوم ساخته می شود که اگر خط یا خشی هم بر روی آن ایجاد شود به راحتی قابل تعمیر نیست.

کاربرد سنگ مارمونایت

کاربرد سنگ مارمونایت بسیار زیاد است و بیشتر در ساختمان های مسکونی و تجاری، شرکت ها و ... به طور مثال صفحه روی کابینت آشپزخانه، سرویس بهداشتی، میز کار در رستوران ها و جزیره آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت معماری چوب و طراحی دکوراسیون سروستان یکی از برترین سازنده های اختصاصی دکوراسیون های چوبی با بیش از 24 سال سابقه همکاری با شرکت ها و نهاد های دولتی و خصوصی ایران شما را در طراحی ، ساخت و اجرای دکوراسیون بهینه محل کارتان همراهی میکند.

فرم ارسال انتقادات و پیشنهادات
  •