بهترین شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی در دنیا

آیا به این صرافت افتاده اید که کار طراحی فضای داخلی خانه تان را به یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی بسپارید اما نمی دانید چطور می توانید به شرکت های فعال در این حوزه اعتماد کنید؟. شاید هم صرفا نام طراحی داخلی به گوشتان خورده و دقیقا نمی دانید این حوزه ی کاری، چه فعالیت هایی را شامل می شود. در هر حال، ما در این مقاله کوتاه به شما کمک می کنیم که از ماهیت طراحی دکوراسیون داخلی، ساخت میز اداری، ساخت کمد بایگانی، ساخت میز کانتر، ساخت پارتیشن اداری و ساخت درب لابی آگاهی ابتدائی پیدا کنید و بعد از آن هم به برخی از مهم ترین شرکت های خارجی و داخلی فعال در این حوزه اشاره خواهیم داشت.

طراحی داخلی، هنر یا صنعت

در تعریف بسیار ساده،طراحی داخلی، یعنی چینش فضا با در نظر گرفتن نیازهای جسمی و روانی ما. در واقع، طراحی داخلی فضا را به گونه ای شکل می دهد که ضمن تامین نیازهای فیزیکی،دسترسی آسان، و راحتی آمد و شد، احساسات ما هم مد نظر قرار گرفته شده باشد.

از اوایل قرن بیستم که طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان یک دانش در سطوح دانشگاهی مطرح شد، تا به امروز، دامنه، حوزه و چارچوب آن بسیار متغیر و متفاوت شده است. حالا طراحی داخلی،مجموعه ای عظیم است که سطحی متنوع از مهارت ها و دانش های فنی را می طلبد.
همانطور که گفتیم طراحی داخلی از اوایل قرن بیستم به عنوان یک حرفه پا به عرصه وجود گذاشت و در این بازه تغییرات زیادی را تجربه کرد. در حال حاضر، این حوزه کاری، بخش های متنوع و مختلفی را در بر می گیرد.

شرکت دککوراسیون داخلی

به طور کلی، وقتی صحبت از طراحی داخلی می شود، سه وجه اساسی و مهم مد نظر است؛

  • • بافتنی های مورد استفاده در خانه، فرش، قالی ها، موکت ها، رنگ، مواد مورد استفاده، مبلمان، اثاثه، طراحی فضا و تمام موارد مرتبطی که در فضای مورد نظر به کار گرفته می شوند.
  • • استفاده از نرم افزارهای دو بعدی و سه بعدی برای طراحی فضا با استفاده از یارانه و BIM( مدل سازی بنا بر اطلاعات ساختمان).
  • •  الزامات مربوط به سازه، مسائل ایمنی و قوانین مربوط به آن.

احتمالا همه افراد در زمان شنیدن عبارت طراحی داخلی صرفا مورد اول از موارد سه گانه فوق را در ذهن متصور می شوند و البته همان مورد اول را هم با درکی ساده، به معنای چینش مرتب برای خود تعریف می کنند.البته طراحی داخلی با همان طراحی وسائل چینشی داخل یک ساختمان کار خود را آغاز کرد، اما با پیشرفت تکنولوژی حالا استفاده از امکانات کامپیوتری به طراحی داخلی وجهی مدرن تر و اثربخش تر بخشیده است.در کشور ما، اغلب وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون داخلی می شود، همان مورد اول مدنظر است.اما واقعیت این است که طراحی، گاهی از زمان پیش از ساخت و ساز در دستور کار قرار می گیرد و پروژه ساخت و ساز کاملا از آن تاثیر می پذیرد.

به این ترتیب، حالا طراحی داخلی حوزه ی وسیعی را شامل می شود که مقاطعه کاران، معماران، پیشه وران مختلف فعال( مثل مبل و صندلی سازان)، و البته صاحبان خانه ها را در بر می گیرد.برای اینکه یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی بتواند به نقطه ی کیفی مناسب برسد، باید تمام این جوانب را در کار خود لحاظ کند.

طراحی داخلی، دانشی آکادمیک

مدت هاست که طراحی داخلی به عنوان یک علم، در دانشگاه های مختلف تدریس می شود. انجمن طراحان داخلی آمریکا(ASID) به این صورت مساله را تشریح می کند:

"برخورداری از یک مدرک دانشگاهی به طور فزاینده ای در حرفه ی طراحی داخلی اهمیت پیدا کرده است. در حال حاضر، 26 ایالت برای فعالان طراحی داخلی، الزام به داشتن مدرک دانشگاهی دارند و در بسیاری از این ایالت ها، بدون داشتن مدرک، حتی نمی توانید خود را طراح داخلی بنامید".

به این ترتیب، طراحی داخلی به دانش و علمی تغییر ماهیت داده که در حوزه های آکادمیک تدریس می شود. اما توجه داشته باشید که طراحی داخلی، بیشتر از آنکه یک علم باشد یک هنر است.

شرکت های بزرگ طراحی داخلی دنیا

حالا که تا حدی با طراحی دکوراسیون داخلی آشنا و متوجه شدید که این رشته، چه سطح عظیم و متنوعی از حرفه ها و مشاغل را در بر می گیرد می توانید درک کنید که شرکت های فعال دراین حوزه باید چه سطح تجربه و دانشی داشته باشند که بتوانند در این حوزه، به موفقیت عملی دست پیدا کنند.

طراحی دانشی ثابت و ایستا نیست؛ رشد می کند، تکنولوژی ها در آن ورود می کنند وتغییر جزو اساسی آن است.خلاقیت و استفاده از ایده های هنری در طراحی داخلی، این حوزه را به جلو می راند و شرکت هایی در این عرصه موفق هستند که در این مسیر گام برمی دارند. در ادامه به تعدادی از مهم ترین شرکت های طراحی داخلی دنیا و ایران اشاره خواهیم داشت.

1. شرکت طراحی داخلی KWID

بنیان گذار این شرکت طراحی داخلی، طراح معروف آمریکائی، کلی ورستلر است.او طراحی داخلی املاک اشخاص مشهوری چون کامرون دیاز و استیسی اسنایدر را برعهده داشته است.نبوغ و استفاده از طراحی های ابتکاری، و استفاده خلاقانه و باورنکردنی از رنگ در فضا، اصل اساسی این طراح معروف بوده است.

2. ویکتوریا هاگان

این طراح معروف آمریکائی به ترکیب معماری و طراحی داخلی شهرت دارد. استفاده بدیع او از مواد، رنگ های مدرن و سایه روشن ها ،او را به نامی مشهور در این حوزه مبدل ساخته است.ویکتوریا هاگان بسیاری از جوایز معتبر در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی را دریافت کرده است.

شرکت-دکوراسیون-سروستان

3. مارمول رادزینر

مارمول رادزینر یک شرکت طراحی مقیم لوس آنجلس است که توسط مهندسین معمار، لئو مارمول، و ران رادزینر تاسیس شده است.این شرکت نمونه ای از طراحی های داخی جامع را ارائه می دهد و طراحی آن شامل طراحی معماری ساختمان، طراحی منظره، طراحی داخلی، و طراحی مبلمان می شود.

گروه معماری چوب سروستان

شرکت صنایع . معماری چوب سروستان با مدیریت جناب آقای مجید گلی از سال 1376 فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده و به طور اختصاصی و حرفه ای به طراحی و ساخت دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون اداری و ساخت مصنوعات چوبی و همچنین دکوراسیون ادارات و پروژه های مسکونی در سراسر ایران پرداخته و با داشتن کارنامه ای قوی از طراحی و تامین مواد و لوازم طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مجموعه ای از بانک های بزرگ ایران به کار خود ادامه میدهد.

این مجموعه تمامی طرح ها ونقشه ها و متریال خود را به طور اختصاصی در کارخانه چوب خود واقع در جاجرود ساخته و طراحی میکند. این بدان معناست که تمامی طراحی ها به صورت اختصاصی و یونیک میباشند و این موضوع سروستان را از دیگر رقبای خود متمایز میسازد.

نتیجه گیری

طراحی دکوراسیون داخلی، ترکیبی از هنر و علم است. برای اینکه بتوانید به هارمونی لازم در طراحی داخلی خانه تان دست یابید باید به سراغ شرکت هایی بروید که غیر از درجه علمی بالا، دارای اعضای مبتکر و خلاق هم باشند تا به این ترتیب از ترکیب علم با نبوغ اطمینان حاصل شود.

مشاهده نمونه کارهای انجام شده شرکت ها، بهترین گزینه برای انتخاب است.بعد از مشاهده نمونه کارها، باید در میزان بودجه مورد نیاز و همینطور عناصر اصلی طراحی از شرکت سوال کنید.پیش از شروع عقد قرارداد باید این موارد را حتما مشخص کنید.

تماس با سروستان

 

فرم ارسال انتقادات و پیشنهادات
  •