قیمت پارتیشن اداری به چه عواملی وابسته است؟

قیمت پارتیشن اداری چوبی و شیشه ای متاثر از عوامل زیادی است و به همین دلیل با قیمت های متفاوتی عرضه می شوند. این تجهیزات که به عنوان جدا کننده در واحدهای اداری و کاری مورد استفاده قرار می گیرد، دارای تنوع مواد، نوع و مدل بسیار زیادی می باشد و بر اساس آن قیمت گذاری می شود. شرکت سروستان؛ تولید کننده پارتیشن اداری تک جداره و دوجداره ساده، متحرک و ثابت تمامی عوامل گران یا ارزان شدن اینگونه تجهیزات و نحوه خرید ارزان آن را در ایم مقاله بررسی کرده است. 

 

قیمت پارتیشن اداری بر اساس تعداد جداره

یکی از اصلی ترین دسته بندی هایی که می توان به این گونه جداکننده های رومیزی ارائه داد، تعداد جداره ها، ضخامت و استحکام بدنه آنهاست. این کاملا طبیعی است که هر چه جداره ها بیشتر باشد، قیمت محصول گرانتر بشود.

قیمت پارتیشن اداری تک جداره

این پارتیشن ها از قالب های 4*4 وجهی ساخته شده اند و آلومینیوم به کار رفته در آن ها با روکش آنادایز شده است. این تجهیزات به گونه ای طراحی شده است که بدون اتصال به سقف و تنها با کمک چند ستون می توان آن را به زمین متصل کرد. بسته به نوع متریال به کار رفته در آن قیمت های متفاوتی دارد که می تواند ام دی اف یا شیشه باشد.

قیمت پارتیشن اداری دوجداره

یکی از بهترین گزینه ها برای خرید پارتیشن اداری نوع دوجداره آن می باشد. در ساخت اینگونه پارتیشن ها از پروفیل های 10*10 و بدنه ام دی اف، چوب، آلومینیوم و یا ترکیبی استفاده می شود. با توجه به اینکه در تولید اینگونه پارتیشن ها از مواد بیشتری استفاده شده و کاملا عایق صدا هستند قیمت آنها نسبت به نوع تک جداره گرانتر است.

قیمت پارتیشن اداری بر اساس جنسیت

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت پارتیشن اداری مدرن و لوکس و ... جنس بدنه است. متداول ترین مواد مورد استفاده در تولید اینگونه پارتیشن ها چوب، شیشه و ام دی اف می باشد که قیمت آنها عبارتند از:

پارتیشن ها چوبی

در محیط های تجاری و اداری به سبک کلاسیک و لوکس بیشتر از میزها، کمدها و پارتیشن های چوبی استفاده می شود. چوب طبیعی به طور کلی یکی از گران ترین مواد در تولید تجهیزات تزئینی است و از استحکام و دوام بالایی برخوردار است. پارتیشن های اداری چوبی با توجه به نوع چوب به کار رفته در آنها، اندازه ها، ابعاد و مدل های مختلفی ارائه می شود. برخی از مدل های با کنده کاری روی چوب گران تر از مدل های ساده تر هستند.

پارتیشن اداری شیشه ای

اکثر محیط های کاری مدرن از پارتیشن های شیشه ای استفاده می کنند که از نظر جنس، طراحی و نوع بسیار متفاوت هستند. شیشه به کار رفته در این مقاطع مقاوم در برابر ایمنی بوده و در برابر ضربه و فشار از استحکام بالایی برخوردار است. ضخامت و استحکام شیشه به طور قابل توجهی بر قیمت ها تأثیر می گذارد.
بسته به اینکه در این پارتیشن ها از شیشه ساده یا طرح دار استفاده شده باشد قیمت ها متفاوت است. پارتیشن هایی با شیشه سندبلاست که می توان در آنها تصاویری با طرح های سفارشی ایجاد کرد و نسبت به امنیت ساده مقاوم تر هستند، قیمت بیشتری دارند.قیمت پارتیشن اداری ام دی اف

به دلیل گرانی چوب طبیعی از پانل های ام دی اف در تولید تجهیزات اداری و دکوراسیون استفاده می شود. این پانل ها ظاهری شبیه چوب دارند و نسبت به چوب طبیعی در برابر رطوبت و رطوبت مقاوم ترند. قیمت پارتیشن اداری ام دی اف با توجه به نوع ام دی اف، برند سازنده و استحکام آن تعیین می شود. در مقایسه با پارتیشن های شیشه ای، ام دی اف ارزان تر و نصب آسان تر است.

قیمت بخش اداری بر اساس نوع

یکی دیگر از عوامل موثر در محاسبه قیمت پارتیشن اداری، نوع، پایداری و تحرک آنهاست. موانع ثابت با تجهیزات و وسایل مختلف بر روی زمین نصب می شوند و قابل جابجایی نیستند. اما نوع متحرک آن بر حسب نیاز و شرایط قابل جابجایی است.

با توجه به تجهیزات به کار رفته در این دو نوع پارتیشن، قیمت پارتیشن اداری متحرک ارزانتر از نوع ثابت می باشد. البته دو مدل مشابه را باید از نظر ویژگی های دیگر مانند اندازه، ابعاد، متریال بدنه و تعداد دیوارها مشابه دانست.

انواع پارتیشن اداری

قیمت پارتیشن اداری بر اساس مدل در هر دو سبک چیدمان محیط های اداری و کاری می توان از تجهیزات در طرح ها و مدل های مختلف استفاده کرد. بسته به مدل و طرح کلی پارتیشن ها، قیمت های متفاوتی برای آن ها ارائه می شود. تفاوت قیمت در این بخش ها به شرح زیر است:

قیمت پارتیشن اداری ساده

این پارتیشن ها بدنه تمام چوبی یا شیشه ای و آلومینیومی دارند و هیچ طرحی روی سطح آنها دیده نمی شود. به همین دلیل فرآیند تولید ساده تری دارند و در نهایت منجر به قیمت ارزان تری خواهند شد. البته قیمت پارتیشن اداری فریم لس ساده با قاب و قاب یا بدون فریم متفاوت است. نوع فریم لس این پارتیشن ها به دلیل نداشتن فریم آلومینیومی و فلزی ارزانتر از نوع فریم هستند.

قیمت پارتیشن اداری طرح دار

یکی از شکیل ترین و پرطرفدارترین پارتیشن ها نوع برجسته آن است که تطبیق پذیری بسیار بیشتری نسبت به نوع ساده دارد. این پارتیشن ها ممکن است مخلوطی از چوب و شیشه باشند و روی سطح خود حکاکی داشته باشند. یکی از گران ترین نمونه های پارتیشن های چوبی و شیشه ای که روی آن شیشه سندبلاست زده شده است.

فرم ارسال انتقادات و پیشنهادات
  •