طراحی و ساخت دیوارکوب

دیوارپوش یا دیوارکوب چیست؟

دیوارکوب روشی ایده آل برای افزودن سبک و بافت تأثیرگذار به یک اتاق ساده یا پنهان کردن نقص روی دیوارها است. به طور سنتی، پانل های دیواری به عنوان عایق بین دیوارهای سنگی و اتاق استفاده می شدند. پیشتر تابلو های دیواری نصب می شدند تا به زیبایی اتاق کمک کنند اما امروزه این وظیفه و رفع دیگر نقص ها بر عهده ی دیوارپوش هاست. در کنار جذابیت، از آسیب دیدگی دیوار نیز جلوگیری می کنند، کابل های الکتریکی ناخوشایند را پنهان و پشتیبانی ساختاری را ایجاد می کند. در این متن سعی کرده ایم پیرامون دیوارپوش های مختلف، کاربرد یا فواید آنها بحث کنیم.

دیوارکوب

 

کاربرد دیوارکوب

خواه با اضافه كردن بافت و گرماي چوب در اتاق خوابتان، يا جدا كردن دو قسمت مختلف در اتاق نشيمن، استفاده از دیوارکوب های چوبي مي تواند هر اتاقي را از نظر دکوراسيون جذاب و چشم نواز كند و مهم تر اینکه از نوع زیبایی شناسی، جلوه ای خارق العاده به اتاق های شما می بخشد.

 

از پنل های دیواری چوبی در مناطق زندگی با نقشه باز استفاده کنید:

روشنایی دیوارهای سفید را می توان با یک قطعه چوب طرح داده شده جبران کرد. یک قطعه چوب طرح داده شده در اتاق نشیمن خود با دیوارکوب های چوبی، در پشت پایه تلویزیون، میتواند جذابیت منظره را چند برابر کند. از پانل های یا همان دیوارکوب های چوبی همچنین می توان برای جدا کردن قسمت هایی از فضای خانه استفاده کرد و می تواند به پیوستن مناطقی که اهداف مختلفی در خانه دارند، کمک کند.

 

به جای رنگ از دیوارکوب های چوبی استفاده کنید:

آیا نمی توانید در مورد رنگ دیوار اتاق خواب خود تصمیم بگیرید؟ به سراغ پانل های دیواری بروید. گرمای چوب را به اتاق خواب خود بیاورید و یک مکان مقدس معنوی برای خواب خود ایجاد کنید. نصب این دیوارکوب های چوبی به راحتی برای هر علاقه مند به زیبایی و راحتی آسان است. این یعنی شما مجبور نیستید نقاشان را در به محل زندگی خود بیاورید یا دردسر رنگ آمیزی دیوارها را تحمل کنید. رنگهای چوبی و زرق و برق دار کاملاً مکمل طرح رنگ و بافت هر اتاق خوابی است.

دویوار ک.ب م دی اف

 

برای افزودن عمق به یک اتاق کوچک از دیوارکوب های چوبی استفاده کنید:

برخلاف نظری که رنگ سفید را باعث بزرگتر جلوه دادن اتاق میداند، باید بدانید که افزودن دیوارکوب های چوبی در واقع عمق می بخشد و باعث می شود اتاق خیلی بزرگتر از آنچه هست نشان دهد. بپذیریم که دیوارهای سفید می توانند کاملاً از مد افتاده باشند. بنابراین از دیوارهای طرح سنگین و پوشیده از چوب پرهیز نکنید!

 

به جای کاشی از دیوارکوب های چوبی استفاده کنید:

با دیوارکوب های چوبی رنگ گرم به جای کاشی های سرد، جلوه ای تازه به آن بدهید. می خواهید دیوارهای آشپزخانه را جلوه ای دیگر بدهید؟ برای بافت متنوع به جای کاشی از دیوارپوش های چوبی استفاده کنید. استفاده از دیوارکوب ها یک روش مقرون به صرفه برای به روزرسانی ظاهر خانه شما، بدون نیاز به استخدام کاردانی حرفه ای یا نقاش است. پانل های دیواری به راحتی تمیز می شوند. بسیار آسان تر از تمیز کردن دیوارهای رنگ شده! این دیوارکوب ها همچنین به تأمین عایق دما و صدا کمک می کند. دیوارکوب های چوبی قابل جابجایی نیز هستند، و این ویژگی آن ها را به یک راه حل عالی برای شخصی سازی خانه ها تبدیل کرده است!

 

انواع دیوارکوب

مصالحی که به طور عام در پنجره های دیواری استفاده می شود عبارتند از:

چوبی: صفحات چوبی از تخته ها یا ورق های چوب جامد، تخته مهندسی شده یا سایر محصولات مشابه چوب ساخته می شوند. دیوارکوب ها می توانند به صورت قالب های جعبه ای جذاب و سبک های چوبی طراحی شوند تا جلوه ای سه بعدی داشته باشند.

Wainscot :

این سبک از پوشش دیوارها از چوب و مواد مصنوعی ایجاد می شود. این مواد به صورت نقش و نگار و با طرح های جذاب تراشیده شده اند. Wainscot معمولاً در نیمه پایین دیوار نصب می شود.

روکش لمینت :

اینها از بستر تخته خرده چوب یا روکش چوب ساخته می شوند. می توان از آنها برای دیوارها و سقف ها استفاده کرد.

MDF :

این ماده با فشار خشک تراش چوب در دمای بالا ساخته شده است.

دیوار پوش چوبی

پارچه :

دیوارکوب های پارچه ای ایده خوبی برای اتاق خواب ها و اتاق های سرگرمی ضد صدا است. این دیوارپوش های چوبی هستند که با کف و خمیر پر می شوند و سپس با پارچه ای به انتخاب شما پوشانده می شوند.

فلزات :

دیوارکوب های فلزی حالت زیبایی به یک اتاق مدرن می بخشند. آلومینیوم، فولاد و مس می توانند پانل های دیواری با دوام برای اتاق نشیمن شما ایجاد کنند.

نئوپان :

این مدل از دیوارکوب با فشار دادن خاک اره و تراشه ها ساخته می شود. به اندازه چوب استحکام ندارد، بنابراین فقط در مناطق خشک قابل استفاده است. با این حال، این یک مدل خوب بمانند چوب است.

PVC :

از پلی وینیل کلراید سفت و سخت و مقدار کمی نرم کننده ساخته شده است. آنها در برابر آب مقاوم و با دوام هستند.

شیشه :

می تواند دیوارهای براق و تمام شده با آینه را به شما هدیه دهد.

دیوارکوب جدید

 

نکاتی برای حفظ و نگهداری دیوارکوب

با استفاده از گردگیر یا پارچه ای خشک و بدون پرز، صفحات دیوارکوب را مرتباً گردگیری کنید. همچنین می توانید هر چند هفته یک بار آن را با جارو برقی تمیز کنید.

اطمینان حاصل کنید که دیوارهای روکش دار از نور مستقیم خورشید دور هستند. پارچه، کاغذ طرح دار و ورقه ورقه می تواند با قرار گرفتن در معرض نور خورشید محو و یا کدر شوند. اگر اتفاقی اتاقی در معرض نور مستقیم خورشید است، پرده یا پرده ای ضخیم را نصب کنید.

پاک کننده ها را با یک پارچه نرم و آب صابون ملایم تمیز کنید، اجازه ندهید لکه برای مدت طولانی بماند. اجازه ندهید مایعات تمیز کننده با پایه قلیایی یا حلال های سنگین روی صفحات چوبی برای مدت طولانی بمانند. پانل های دیواری فلزی باید سالانه مورد بازرسی قرار گیرند تا آواربرداری شود و اتصالات بازرسی شود. فراموش نکنید که به موقع هر پنل یا تریم آسیب دیده را تعویض کنید.

 

تماس با سروستان