طراحی و ساخت میز اداری

طراحی و تولید میز اداری

اولین برداشت های شما برای طراحی محل کار شما چیست؟ آیا از نظر زیبایی شناسی مطابق با استاندارد های روز هست یا خیر؟ میز اداری شما چطور؟ آیا در استفاده از آن راحت هستید؟ آیا مبلمان دفتر کار شما، مناسب با روحیات مراجعه کنندگان هست یا خیر؟ دفتر شما می تواند از فضای کاری بسیار خلاقانه و مدرن بهره مند شود ، اما آیا میتواند نظر تمام سلایق را به خود معطوف کند؟ و صدها سوالی که برای طراحی و دکوراسیون داخلی ادارات برای کارفرمایان پیش خواهد آمد.

میز اداری

واقعیت این است که اکثر مدیران اغلب از اهمیت طراحی محل کار متناسب با نیازهای کارمندان غافل می شوند و نمیدانند همکاران آنها قسمت عمده ای از وقت خود را در این محل کار می گذرانند. مطالعه تعامل بدن انسان با محیط اطراف می تواند به تعادل بین طراحی محل کار و نیازهای جسمی انسان بیانجامد و ارگونومی نیز دستیابی به این هدف است.

ارگونومی علمی است که به مناسب بودن طراحی دفتر برای افراد مورد نظر است. با در نظر گرفتن توانایی ها و محدودیت های افراد، یک طراح محیط کار با طراحی ارگونومیک تلاش می کند تا در تأمین نیازهای عملکردی کاربران مثر ثمر باشد. طراحی محل کار باید با هدف گسترش شهود، کار گروهی و از همه مهمتر، ایجاد یک محیط امن و راحت انجام پذیرد.

طراحی محل کار تأثیر زیادی بر بهره وری کارگران دارد. استفاده بهینه از فضا از طریق قرارگیری بهینه تجهیزات، ادغام فاکتور انسانی در طراحی محل کار و انطباق موثر محل کار با محیط اطراف از جنبه های مهم ارگونومی است. ادغام اصول بهزیستی انسان در طراحی محل کار برای اطمینان از عملکرد کارگران در بهترین توانایی هایشان بسیار مهم شده است. اگرچه ظاهراً فردی که پشت میز کار خود نشسته است، تصور نمی کند که یک کار سخت را انجام می دهد، اما ثابت شده که باعث اختلالاتی می شود که می تواند اثرات سوئی بر سلامتی وی داشته باشد.

 

انواع میز اداری

 

میز اداری در یک دسته کاملاً متنوع طبقه بندی می شوند. از تکه های باریک و مینیمالیستی گرفته تا وسایل پر از زرق و برق. نوع میز انتخابی شما شخصیت کاری و اخلاقی شما را تعیین می کند. بهمین علت سعی کنید با دقت فراوان نوع مناسب آن را برای خود و کارمندان انتخاب کنید.

میز کنفرانس اداری

 

میز تحریر

این میزهای مینیمالیستی و روباز با کمترین فضای ذخیره سازی و با یک میز کار بزرگ همراه هستند. میز تحریر برای قرار دادن در امتداد دیوار یا وسط کف دفتر کار خانگی بسیار مناسب است. طراحی مدرن این نوع میزها، برای لپ تاپ بهتر از رایانه رومیزی برای کارهای اداری است. یک میز ساده اما با کارایی بالا تا حد زیادی نیازهای شما و همکاران را در اداره برآورده خواهد کرد.

 

میز کامپیوتر

در یک محیط مدرن دفترکار و حتی در منازل، میزهای کامپیوتر از نوع میز اداری کاربردی ترین میزهای ممکن هستند. این نوع میزهای اداری، فضای کافی برای اتصال کامپیوتر و مانیتور و همچنین فضای ذخیره سازی لوازم جانبی، کابل ها و لوازم جانبی رایانه را فراهم می کنند. مانند میز تحریر، این میزها نیز برای بهره وری و سادگی ساخته شده اند، اما فضای بیشتری برای اجزای سخت افزاری نیاز دارند.

عناصر اصلی این نوع میزها، شامل یک سینی صفحه کلید و یک فضای ذخیره سازی بزرگ برای کیس است.

امروزه تعداد کثیری از مردم دیگر رایانه های رومیزی بزرگی ندارند و در عوض لپ تاپ ها و تبلت ها را انتخاب می کنند زیرا علاوه بر قدرت محاسباتی بالا، جایگیری کمتری دارند بهمین دلیل این نوع از میز اداری کم کم به سمت منسوخ شدند میروند و بجای آن از میزهای کامپیوتری استفاده می شود که مناسب لپتاپ باشند و البته سبک تر و کوچکتر.

 

میز ریاست به چه نوع میزی گفته می شود؟

میز ریاست پادشاه دفتر کار است. این نمونه های چوبی تراشیده شده با انبار و کشش کشو و سطح بسیار زیاد، همراه با جلوه ای برازنده، براق و عظیم، نمونه ای از ابهت و جذابیت بی انتها را به وجود می آورند که جدا از سبک های دیگر میز اداری هستند.
اغلب مواردی که شما برای جذبه و در انتهای تصور خود برای خود در نظر دارید، میز ریاست می تواند مانند یک آرزوی دست یافتنی، برآورده کند. 

 

اغلب شکل های این نوع از میزها به شرح زیر هستند.

  • میز مستطیل
  • میز تحریر L
  • میز U شکل و
  • سیستم های چند پارچه ی متصل

 

انواع میز کارمندی به چه صورت هستند؟

میز کار مکانی است که با آن همواره تماس خواهید داشت و اکثر قریب به اتفاق تعامل با وسایل مختلف در آن اتفاق می افتد. این که آیا فضای ذخیره سازی را در زیر مخفی می کنید یا به عنوان یک میز ساده از آن استفاده میکنید، تا حد زیادی به شما و نوع شغل و منصب شما دارد. میزهای کارمندی در دو سبک کلاسیک و مدرن به چند نوع تقسیم می شوند که بیشتر بر اساس جنس متریال استفاده شده در آنهاست.

 

میز چوب ای

سطوح چوبی سنتی ترین شکل رومیزی است. این موارد اغلب در بالای میز کاملاً چوبی نمایان می شوند، اما می توانند در بالای قاب های فلزی نیز نصب شوند

 

میز شیشه ای

سطوح شیشه ای به طور جسورانه ای حس زیبایی و شکنندگی به میز اداری می بخشد. این شیشه همراه با ساخت چوب یا فلز، فضای بصری را گسترش داده و کل مبلمان را تغییر می دهد. میزهای شیشه ای که اغلب برای تمیز کردن، نگهداری یا جابجایی سبک هستند، در اشکال و تنظیمات مختلفی یافت می شوند.

 

میز فلزی

دسکتاپ یا میز اداری فلزی از نهایت زیبایی در طراحی باید برخوردار باشد زیرا هرچقدر هم بکوشد جلوه ی مدل های قبلی را نخواهد داشت اما در بحث استحکام از آنها بهتر است. مقاومت در برابر لکه ها و خراش ها، و خنک ماندن در لمس، ویژگی های خاص این نوع از میزهاست. همانطور که می دانید، میزهای فلزی می توانند برای داشتن ظاهری با کنتراست بالا با میزهای سنتی ساخته شده از چوب همراه شوند.

کلام آخر

میز اداری و میزهای مدرسه به طور مستطیل و چهار پایه محکم ساخته می شوند تا وزن وسایل گذاشته شده را تحمل کنند. در موارد نادر، میزهای مخصوص طراحی شده ممکن است به جای شکل مکعب مستطیل، به شکل دایره یا بیضی درآیند.

برخی از میزهای اداری شکل در واقع مانند "U" منحنی می شوند تا شرایط کار را راحت تر و برای اهداف سازمان انجام دهند. این میزها در شرایط دفتری از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و کمتر در کلاس های خانگی یا مدرسه استفاده می شوند.

 

تماس با سروستان